Захід до Всесвітнього дня зору

     Орган зору є найважливішим знаряддям пізнання зовнішнього світу. Основна інформація від навколишнього світу (біля 90 %) надходить у мозок саме через зоровий аналізатор.

     Всесвітній день зору (World Sight Day) відзначається у другий четвер жовтня за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Ця дата відзначена в календарі для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору. У проведенні Всесвітнього дня зору беруть участь різні організації, пов’язані з цією проблемою. Цей день є також основною подією глобальної ініціативи з профілактики сліпоти “Бачення 2020: право на зір”, створеної ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти. Сліпота — це нездатність бачити. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, трахому і захворювання очей у дітей. У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, що викликається неконтрольованим діабетом. За даними Міжнародного агентства з профілактики сліпоти, приблизно 284 мільйона чоловік мають проблеми із зором, з них 39 мільйонів не бачать зовсім. Хвороби очей вражають більше 19 мільйонів дітей. Близько 80% випадків сліпоти можна було б уникнути в разі своєчасного лікування.

     За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в світі налічувалось 161 млн. чоловік з порушенням зору, серед яких 37 млн. були сліпими та потребували професійно-технічної та соціальної підтримки. Кількість таких хворих має тенденцію до зростання. Сьогодні в світі вже налічується 45 млн. сліпих людей, а в 2020 році прогнозуэться, що їх буде вже понад 76 млн. чоловік.

     До Всесвітнього дня зору студенти гуртка «Добрий зір» Куп’янського медичного коледжу, під керівництвом викладача офтальмології  Миронова К.В. провели моніторинг гостроти зору серед студентів коледжу.

     Під гостротою зору прийнято розуміти здатність ока сприймати окремо дві точки, які розташовані одна від одної на мінімальній відстані, що дає чітке зображення предметів.

     Перевірку гостроти зору, а також анкетування пройшли 97 студентів. У 47% виявлено зниження гостроти зору (вперше виявлена у 6%, не кореговане  у 42%), 49% з них відмічають погіршення зору лише за останній рік. 90% опитаних проводять більше трьох годин за монітором комп’ютера чи смартфона і лише половина проводить на свіжому повітрі більше години. Також 75% студентів не вважають своє харчування повноцінним.

     На основі отриманих  даних можна зробити висновки, що існує проблема недотримання гігієни зору, а також несвоєчасної або неповної корекції аномалій рефракції (зниження гостроти зору).

     З огляду на вищесказане ми рекомендуємо:

  • Своєчасно проходити медичні огляду
  • Обов’язково корегувати аномалії рефракції
  • Своєчасно лікувати захворювання органа зору та супутні патології
  • Проводити більше часу на свіжому повітрі
  • Нормалізувати харчування

Бережіть свій зір! Дивіться на світ широко відкритими очима, милуйтеся всіма його барвами!