Виставка «Пером і скальпелем: письменники медики».

 

  Щорічно у третю неділю червня всі українські медики відзначають професійне свято. До цього свята у бібліотеці коледжу представлена виставка «Пером і скальпелем:письменники медики». Так уже склалося, що медицина та література — дві, здавалося б, зовсім протилежні галузі, але в житті досить часто вони йдуть пліч-о-пліч. В українському та світовому письменництві є ціла низка авторів-­лікарів різних спеціальностей, для кого літературна діяльність стала професією.

          На виставці представлені твори письменників, які мали медичну освіту або займалися лікарською діяльністю.

  1. Микола Михайлович Амосов (1913-2002), Україна. Лікар-кардіохірург, учений в галузі медицини та біокібернетики, громадський діяч, академік Національної академії наук України та Академії медичних наук України. Автор понад 400 наукових робіт, включаючи 19 монографій, також відомий як письменник за повістями «Думки та серце», «Записки з майбутнього», «ППГ-2266», «Книга про щастя та нещастя».
  2. Оста́п Ви́шня (Губенко Павло Михайлович)(1889-1956), Україна. Письменник, новеліст, класик сатиричної прози XX століття. Навчався в Київській військово-фельдшерській школі, по закінченню якої (1907) працював фельдшером — спочатку в російській армії, а згодом — у хірургічному відділі лікарні Південно-Західної залізниці. З 1918 року мобілізований до Армії УНР у медичні частини. Був начальником медично-санітарного управління Міністерства залізниць УНР.
  3. Антон Павлович Чехов (1860-1904), Росія. Класик світової літератури. Лікар за фахом. Почесний академік Імператорської Академії наук з розряду красного письменства (1900—1902). Один із найвідоміших драматургів світу. Його твори перекладені понад 100 мовами. Його п’єси, а зокрема «Чайка», «Три сестри» та «Вишневий сад», протягом понад 100 років ставляться в багатьох театрах світу.
  4. Михайло Опанасович Булгаков (1891-1940),Росія. Письменник, драматург, лібретист, лікар українського походження. Член Всеросійського союзу письменників (19231929) та спілки письменників СРСР (19341940). Серед найвизначніших творів Булгакова: «Майстер і Маргарита», «Собаче серце», «Іван Васильович», «Біла гвардія», «Дияволіада».
  5. Володимир Іванович Даль(1801-1872), Росія. Письменник, лексикограф, лікар, природознавець, лінгвіст і етнограф. Член-кореспондент Петербурзької АН, почесний академік. Автор «Тлумачного словника живої великоруської мови». Літературний псевдонім: Козак Луганський. Писав художні твори, чимало з них — на українські теми (повісті «Савелій Граб», «Небувале в тому, що було…», оповідання «Світлий празник», «Ваша воля, наша доля», «Скарб», «Упир» тощо).
  6. Франсуа Рабле (1493-1553), Франція. Письменник, священик, лікар, ботанік. Успішно займався лікарською практикою, читав лекції з медицини, водночас розвиваючись у художній літературі, де залишив по собі слід романом “Гаргантюа і Пантагрюель
  7. А́ртур Ігна́тіус Ко́нан Дойл(18591930), Шотландія. Письменник, відомий насамперед своїми детективними творами про Шерлока Холмса. Також відомі його науково-фантастичні твори про професора Челленджера, історичні романи. Крім того, він писав п’єси та вірші.1881 року Конан Дойл отримав університетський диплом, став бакалавром медицини і магістром хірургі. Упродовж 18821890 років займався лікарською практикою. У 1891року Конан Дойл залишив діяльність лікаря. Література стала для нього професією