Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера.

Щорічно 21 вересня за ініціативи Міжнародної організації з боротьби з хворобою Альцгеймера, починаючи з 1994р., у світі відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера.

Хвороба Альцгеймера — це нейродегенеративне захворювання, яке прогресує в повільному темпі й поступово знищує клітини мозку. Воно є найбільш поширеним видом деменції й складає близько 60–65% від усіх випадків. Захворювання було названо на честь німецького невролога Алоїза Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера – епідемія XXI століття і найсерйозніша проблема сьогодення,тому що населення стрімко старіє, а достатньо ефективних ліків поки що немає. Рання форма хвороби може початися уже після 40 років, найчастіше в таких випадках вона має спадковий характер, так відбувається приблизно у 5% пацієнтів.

Основними проявами хвороби Альцгеймера є:

  • Порушення пам’яті, яке з плином часу прогресує;

  • Явна порушення мислення і концентрації уваги;

  • Психічні та емоційні розлади, страхи, занепокоєння, депресія;

  • Погана орієнтація в просторі;

  • Сильне порушення почерку, безладне написання пропозицій;

  • Порушення зору, дальтонізм;

  • Повна апатія і байдужість до оточуючих людей, предметів, подій

Але якщо постійно займатися спортом і навантажувати мозок, то це, разом з дієтою,зможе убезпечити від хвороби Альцгеймера. Дослідження довели, що вживання здорової їжі, свіже повітря і розумові вправи у вигляді головоломок та пазлів знижують ймовірність захворювання хворобою Альцгеймера.

Студенти груп М-41 та М-42 під керівництвом викладача В. Л. Турчака створили інформаційні буклети де висвітлено основні ознаки цього захворювання, принципи лікування та профілактики. Буклети студентами було роздано населенню м. Куп’янська.