Тиждень ЦМК дисциплін гуманітарної і соціально-економічної та природничо-наукової підготовки.

Провідними темами  предметного тижня стали: «Ґаджети у нашому  житті», «Що несе загрозу моєму здоров’ю?», «Твій вибір», «Професійні  шкідливості в роботі медичних працівників».

 

          Ґаджети стрімко увірвались в наше  життя і стали його невід’ємною частиною.  Тиждень розпочато 19 травня  з  ознайомчої лекції: «Ґаджети через призму часу», яку провела  Мякішева Г.В. в групі  А-17. Студентам була висвітлена інформація  про історію виникнення перших ґаджетів.

          20 травня  викладачами дисциплін: «Основи екології та профілактичної медицини» (Позігун С.М.) та «Основи психології та міжособове спілкування» (Коваленко О.О.)  було проведено  анкетування серед студентів ІІ курсів «Я + Ґаджет», а також лекція-диспут у групі Ф-22: «Без тебе ніяк: чому     виникає номофобія та залежність від смартфону», під час якої розкрито причини залежності від ґаджетів.

          Як систематичне використання сучасних ґаджетів негативно  впливає на стан опорно-рухової та зорової сенсорної системи було розкрито викладачем дисциплін «Анатомія людини», «Фізіологія» Поляк М.Г. у  групі М-22 під час практичного заняття 21 травня.

24 травня 2021 року  представлено виставку стіннівок «Ґаджети у твоєму житті». Студенти ретельно опрацьовували матеріал і дійшли висновків, що ґаджети мають як позитивний, так і негативний вплив на людину.

До плюсів ґаджетів можна віднести:

  • Можливість раннього навчання;
  • Використання актуальних знань та ідей;
  • Доступ до соціальних зв’язків;
  • Нові знайомства та контакти.

Серед мінусів для підлітків та дітей було відзначено:

  • Порушення сну як наслідок тривалої роботи біля комп’ютера, ноутбука, планшета;
  • Погіршення концентрації уваги;
  • Зниження здібностей до навчання;
  • Зростання частоти випадків розвитку депресивних станів;
  • Збільшення кількості дітей з надлишковою масою тіла;
  • Ризики, пов’язані із отриманням небезпечної інформації (контент зі сценами жорстокості та насилля, порнографічного характеру, пропаганди куріння чи алкоголізму);

Відкритість особистих даних користувача для широкого загалу.

          25 травня випускниця нашого навчального закладу, а на сьогодні студентка ІІ курсу НТУ «ХПІ» факультету соціально-гуманітарних технологій  Назимко Ірина провела тестування серед студентів груп М-22 та  Ф-22. Метою дослідження було теоретичне обґрунтування та експериментальне підтвердження впливу рівня локусу суб’єктивного контролю на рівень успішності студентів. 

Зони без технологій : Рекомендації викладачів з фізичного виховання.

               Викладачі з фізичного виховання Козир Г.В. та Шахова Я.В. акцентують увагу студентів на здоровому, активному способі життя; закликають підлітків якомога частіше створювати так звані «Зони без технологій», де б зовсім відмовлялись від користування ґаджетами (спортивні заняття, прогулянки на природі, допомога по господарству батькам та ін.).

          26 травня  викладачем  дисципліни «Фармакологія та медична рецептура» Пітух О.О. та членами гуртка «Фармаколог» проведено виховний захід  «Твоє здоров’я в твоїх руках» для студентів І курсів.

          Студентам представлено презентацію-сповідь колишніх наркоманів, які пройшли тривалу реабілітацію та застерігають молоде покоління від спроби необміркованої поведінки:  «10 причин чому не варто пробувати наркотики!».

          27 травня студенти групи Ф-31 Марчук Михайло та Швецова Валерія продемонстрували для студентів ІІ курсу презентацію «Професійні шкідливості в роботі медичних працівників». Праця медиків – це складний і відповідальний вид діяльності. З огляду на її особливості працівники сфери охорони здоров’я (лікарі, медичні сестри, фельдшера, акушерки, фармацевти) підпадають під вплив комплексу чинників фізичної, хімічної та біологічної природи. Медики також зазнають високого нервово-емоційного напруження, перенавантаження окремих органів та їх систем. Кожен день вони стикаються з десятками небезпек і лише від їх знань залежить чи залишаться вони здоровими, чи будуть уражені різноманітними небезпечними чинниками.

Бажаємо плідного навчання, міцного здоров’я! І пам’ятайте, що ваше здоров’я у ваших руках!