ЦК клінічних дисциплін терапевтичного профілю
Склад комісії :
Спеціаліст вищої категорії, викладач дисциплін “Медична та соціальна реабілітація”
Видавнича діяльність:
Посібники для студентів:
- Збірник протоколів виконання практичних навичок з дисципліни «Медична та соціальна реабілітація», 2017р.
Статті на шпальтах фахових видань:
- Удосконалення інформаційно-ресурсного забезпечення освіти і науки. Збірник матеріалів ХХІІІ Міжнародної науково-методичної конференції «Управління якістю підготовки фахівців», м. Одеса, 19-20 квітня, 2018 р.
- Фізична культура як один із основних методів лікування та профілактики захворювань хребта у студентів. Збірник матеріалів ІІІ Міжнародної молодіжної науково-практичної Інтернет – конференції «Наука і молодь в ХХІ сторіччі», м. Полтава, 1 грудня 2017 р.
- Тестовий контроль як ефективний метод навчання та контролю якості при викладанні медичної та соціальної реабілітації. Збірник матеріалів обласної науково-практичної конференції педагогічних працівників ВМ(Ф)НЗ І-ІІ рівнів акредитації Харківського регіону «З досвіду роботи: інноваційні освітні методики та технології», м. Харків, 2 лютого 2018р.
- Підготовка студентів до ліцензійного іспиту «Крок-М». Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-методичної інтернет-конференції «Молодший спеціаліст – 2019: тенденції в освіті, перспективи у майбутній професії, стан у сучасному суспільстві», м. Суми, 2019 р.
Спеціаліст вищої категорії, викладач дисципліни “Медсестринство у внутрішній медицині”
Видавнича діяльність:
Посібники для студентів:
- Посібник: «Медсестринство у внутрішній медицині для спеціальності: 5.12010102 Сестринська справа», 2018.
- Філософія трансплантологія. Збірник матеріалів Всеукраїнська наукова очно-заочна конференція для творчої молоді України «Перспектива – 2018», м. Маріуполь, 2018 р.
- Евтаназія – головна проблема сучасної біотики. Збірник матеріалів Всеукраїнська наукова очно-заочна конференція для творчої молоді України «Перспектива – 2018», м. Маріуполь, 2018 р.
- Удосконалення інформаційно-ресурсного забезпечення освіти і науки. Збірник матеріалів ХХІІІ Міжнародної науково-методичної конференції «Управління якістю підготовки фахівців», м. Одеса, 19-20 квітня, 2018 р.
- Інноваційні технології в навчальному процесі при викладанні дисциплін терапевтичного профілю. Збірник матеріалів ІІ Всеукраїнської науково-практичної Інтернет – конференції молодих вчених, аспірантів та студентів «Інноваційні технології в процесі підготовки молодших спеціалістів: стан, перспективи розвитку». м. Херсон, 19-20 листопада, 2018 р.
- Підготовка студентів до ліцензійного іспиту «Крок-М». Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-методичної інтернет-конференції «Молодший спеціаліст – 2019: тенденції в освіті, перспективи у майбутній професії, стан у сучасному суспільстві», м. Суми, 2019 р.
- Ефективні інноваційні методи і прийоми викладання фахових дисципліни. Збірник матеріалів обласної науково – практичної конференції педагогічних працівників ВМ(Ф)НЗ І-ІІ рівнів акредитації Харківського регіону «З досвіду роботи: Інноваційні освітні методики та технології», м. Харків, 7 лютого 2019 р.
Спеціаліст вищої категорії, викладач методист, викладач дисципліни “Внутрішня медицина”
Видавнича діяльність:
Статті на шпальтах фахових видань:
- Розвиток інноваційної діяльності в освіті. Збірник матеріалів ХХІІ Міжнародної науково-методичної конференції «Управління якістю підготовки фахівців» – Одеса,2017 р.;
- Модернізація вищої освіти України в контексті сучасних викликів. Збірник матеріалів ХХІІІ Міжнародної науково-методичної конференції «Управління якістю підготовки фахівців», м. Одеса, 19-20 квітня, 2018 р.
- Особливості практичного навчання при вивченні професійно-орієнтованих дисциплін у ВНЗ І-ІІ р.а. Збірник матеріалів обласної науково-практичної конференції педагогічних працівників ВМ(Ф)НЗ І-ІІ рівнів акредитації Харківського регіону «З досвіду роботи: інноваційні освітні методики та технології», м. Харків, 2 лютого 2018р.
- Роль методичної служби ЗВМО І-ІІ р.а. в умовах реформування освіти. Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-методичної інтернет-конференції «Молодший спеціаліст – 2019: тенденції в освіті, перспективи у майбутній професії, стан у сучасному суспільстві», м. Суми, 2019 р.
- Застосування навчальних завдань у процесі професійно-практичної підготовки студентів у медичному коледжі. Збірник матеріалів обласної науково – практичної конференції педагогічних працівників ВМ(Ф)НЗ І-ІІ рівнів акредитації Харківського регіону «З досвіду роботи: Інноваційні освітні методики та технології», м. Харків, 7 лютого 2019 р.
16.02.21 р. відбулося відкрите теоретичне заняття з дисципліни “Внутрішня медецина” на тему “Туберкульоз легенів” у групі А-17, яке проводила В.М. Троц, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. Лекція проведена на високому методичному і професійному рівні. На занятті застосовані різні методи навчання: бесіда, продемонстрований ретельно підібраний відеоматеріал. Також використані різні методи контролю знань: контрольні питання з попередньої теми, заповнення таблиць, вирішення ситуаційних задач. Під час лекції студенти активно брали участь у розкритті даної теми, поєднуючи її з раніше вивченими дисциплінами.
9.02.21 р. згідно плану проведене засідання ЦМК дисциплін терапевтичного циклу. На засіданні розглянуті та обговорені актуальні теми: “Методи формування навчально-пізновальної діяльності студентів” доповідач голова ЦМК дисциплін терапевтичного циклу В.В. Старостенко. Викладачі ЦМК продискутували тему “Дистанційне навчання недоліки і переваги”, а також обговорили результати тестів КРОК-М у группі А-37.
28.08.2020 року відбулося перше засідання ЦМК дисциплін терапевтичного циклу згідно плану.
11 жовтня 2019 року відзначають Всесвітній день боротьби з ожирінням. Студенти групи М-32 під керівнитством викладача Старостенко В.В. розробили поради для схуднення, які дійсно працюють:
1. Відмовтеся від солодких напоїв
Відмовтеся від солодкої газованої води, від додавання цукру в чай або каву. Замініть ці напої більш корисними: звичайною водою, зеленим чаєм з лимоном .
2. Пийте більш простої води
Рясне вживання великої кількості води – важлива умова для природного схуднення. Це посилить всмоктування поживних речовин, зволоження шкіри, детоксикацію організму і втрату ваги. Адже кількість води, яка випивається впливає на жировий обмін, допомагає природним шляхом знизити апетит. Випивайте щодня 1,5 л питної води.
3. Використовуйте невеликі тарілки
Щоб знизити вагу або не набирати нову, рекомендується їсти маленькими
порціями. Для цих цілей відмінно підійдуть невеликі тарілки або блюдця. Якщо покласти таку порцію на велику тарілку, може здатися, що ви залишитеся голодними. Важливо приймати їжу повільно, щоб організм мав час зрозуміти, що він наситився.
4. Слідкуйте за режимом харчування
Навчіться їсти в один і той же час, не пропускайте прийомів їжі. В іншому випадку організм вирішить, що настав голод, і почне накопичувати жир. Позбутися якого надалі буде складно.
5. Уникайте шкідливих продуктів
Майонез, напівфабрикати, чіпси, сухарики, шоколадні батончики та інші некорисні продукти можна назвати джерелом надмірних калорій. Адже в цих продуктах немає корисних речовин, зате є консерванти, трансжири і висока калорійність. Якщо ви худнете, намагайтеся не використовувати приправи зі специфічним смаком або запахом. Вони належать до шкідливих продуктів і провокують голод.
6. Дотримуйтесь «Правила Яблука»
Бажання перекусити далеко не завжди з`являється від голоду. Під почуттям голоду може маскуватися спрага, або хочеться перекусити при поганому настрої. Якщо у вас з`явилося бажання поїсти, подумайте,
чи хочеться вам яблука, якщо так, то ймовірно, ви дійсно зголодніли.
7.Використовуйте будь – яку можливість рухатися.
Кожен додатковий рух – це спосіб спалити хоч трохи зайвих калорій. Тому рухайтеся при будь – якому зручному випадку. Сюди відносяться робота по дому, прогулянка з собакою. Встаньте і пройдіться під час розмови по телефону, зробіть присідання під час перегляду телевізора. Працюючи за комп’ютером, вставайте із-за столу кожні 1-2 години.
8. Робіть ранкову зарядку
Ранкова зарядка подарує заряд бадьорості на цілий день. До того ж, наукові
дослідження показують, що в ранковий час жир спалюється легше, ніж увечері. Це пояснюється тим, що в першу половину дня обмін речовин налаштований на витрату енергії.
9. Висипайтеся
Якість сну впливає на вироблення гормонів апетиту. Недосипання чи неспокійний сон сприяють зниженню концентрації цих гормонів, що в свою чергу, веде до розвитку ожиріння. Від того чи виспались ви, залежить ваш настрій на цілий день. А в поганому настрої легко зірватися і з`їсти шкідливі та калорійні продукти.
10. Обзаведіться правильною мотивацією
Бажання виглядати ривабливо і бути здоровим – надійна мотивацію для того, щоб не піддаватися спокусам на шляху до стрункої фігури.
З буклетом, що містить ці поради, студенти групи М-41 вийшли на вулиці міста Куп’янська. Реакція населення на проведення такої акції була неоднозначною, але в більшості позитивною. Студенти коледжу і надалі будуть проводити таку профілактичну роботу серед населення щодо профілактичних заходів в боротьбі з найбільш розповсюдженими хворобами.