Музейний комплекс

      Музейний комплекс коледжу складається з етнографічного, історичного музеїв, музею лікарських рослин Слобожанщини та музею вологих препаратів. На подвір’ї коледжу розташовано пам’ятник «В ім’я подвигу медичних сестер» та каплицю на честь великомученика Пантелеймона.

     Ці надбання дають можливість усьому колективові коледжу творчо працювати у пошуковому напрямку, ознайомитися із багатствами рідного краю, формувати й поглиблювати професійні знання та вміння, дають можливість переглянути й творити історію коледжу. Все це здійснюється за умови, якщо музейний комплекс є системою постійної дії. Упродовж навчального року на базі музеїв коледжу проводяться заняття, виховні години, вечори, науково-практичні конференції.

Музей історії навчального закладу

З метою пам’ятати й примножувати традиції коледжу створено музей історії навчального закладу, в якому зібрано документи, дипломи випускників, нагороди, альбоми, фотокартки, що розповідають про історію та традиції випускників навчального закладу. Музей виховує любов до обраної професії, стає центром формування активного в громадському житті спеціаліста, який відзначається чіткою національно-патріотичною позицією. З цією метою в ньому проводяться ознайомлюючі екскурсії для студентів груп нового набору, а також тематичні виховні заходи для всіх студентів («Вони навчалися в нашому коледжі», «Сестра милосердя» – про Героя Радянського Союзу Марію Савеліївну Шкарлетову, випускницю нашого закладу повоєнних років). На базі музею для першокурсників щороку проходять виховні заходи – уроки мужності («Пам’ятаймо разом», «Сторінки історії навчального закладу», «Пориньмо в історію»). Музей часто відвідують учні шкіл міста і району під час екскурсій до коледжу, а також майбутні абітурієнти та їх батьки при проведенні «Днів відкритих дверей». Музей поповнюється новими експонатами. Відповідає за роботу музею заступник директора, кандидат педагогічних наук Лариса Леонідівна Поєдинцева та бібліотекар Альона Сергіївна Антонова.

Український етнографічний музей

З метою поглиблення знань студентів про українську національну культуру, народні звичаї та обряди у 2001 році було створено етнографічний музей «Народознавча світлиця». На базі музею щороку в коледжі для студентів проводяться екскурсії, вечори, концерти, вечорниці. Наприклад: «Свято української мови», «Ми – українці», «Все починається з родини», «Моя квітуча Україна»… Ці заходи розвивають творчі здібності студентів, виховують почуття патріотизму, національної свідомості, гуманізму, поваги до людей старшого покоління, знайомлять з народними традиціями та історією української хати, життям української родини… Під час проведення екскурсій студенти, які є екскурсоводами «Народознавчої світлиці» розповідають про особливості забудови української хати, про звичаї та обряди, пов’язані з піччю, скринею, столом, рушниками та іншими предметами українського побуту. Експонати музею періодично поповнюються. Двері «Народознавчої світлиці» завжди гостинно відчинені для відвідувачів.

Музей лікарських рослин Слобожанщини

У 2003 році було створено музей лікарських рослин Слобожанщини. У ньому представлено понад 100 видів дикорослих рослин. Людина в усі часи свого існування не залишалася тільки спостерігачем величі й краси природи. Вона здавна із вдячністю використовувала її щедрі дари, намагалася їх зберегти й вивчити. Тому в музеї особливу увагу приділяють лікарським рослинам, занесеним до Червоної книги України. Відвідують музей студенти на заняттях з біології, абітурієнти, учні шкіл міста та району. Відповідальна за роботу фітомузею завідувач медсестринського відділення коледжу, викладач біології Олена Леонідівна Горовенко.

Музей вологих препаратів

Музей вологих препаратів був створений для поглибленого вивчення нормальної та патологічної анатомії людини. Він містить близько 300 вологих препаратів та муляжів. На базі музею проводяться практичні заняття з фундаментальних та клінічних дисциплін. Частими гостями у нас бувають учні загальноосвітніх навчальних закладів міста Куп’янська та району. Викладачі анатомії та патологічної анатомії і фізіології людини Віктор Валентинович Мороз та Костянтин Володимирович Миронов проводять екскурсії в музеї під час проходження Днів відкритих дверей у коледжі, а також на практичних заняттях демонструють студентам зразки різних органів.

Пам’ятник «В ім’я медичних сестер»

Пам’ятник «В ім’я подвигу медичних сестер» (скульптор і художник-дизайнер Ігор Володимирович Ковальов) було відкрито 1 вересня 2004 р., коли у Куп’янському медичному коледжі проходило подвійне свято: День знань і відкриття пам’ятника, який є уособленням подвигу всіх радянських медичних сестер в роки Великої Вітчизняної війни, у повоєнний період, під час ліквідації аварії на ЧАЕС і медичних сестер воїнів-інтернаціоналістів, які рятували життя пораненим у бойових діях у гарячих точках планети. На прямокутному п’єдесталі возвеличується розгорнутий прапор. На полотнищі – барельєфне зображення медичної сестри, що схилилася над пораненим солдатом. В її руках – його життя. На передньому плані перед прапором – дві жіночі руки медсестри – символ милосердя. Вони тримають людське серце – символ життя людини, яка потребує допомоги. Під усім цим – надпис: «В ім’я подвигу медичних сестер». Щороку (а особливо під час проведення Дня знань, Дня Перемоги, випускних вечорів, Дня медичного працівника…) студенти коледжу покладають квіти до пам’ятника, тим самим віддаючи данину пам’яті всім медичним сестрам, які своїм милосердним трудом творять подвиг заради життя людини.

Каплиця на честь великомученика Пантелеймона

Каплицю збудовано цю каплицю в 2011 році на честь Великомученика Пантелеймона Цілителя з нагоди 80-ліття Куп’янського медичного коледжу ім. Марії Шкарлетової з благословення Митрополита Харківського і Богодухівського Никодима. Випускниця Куп’янського медичного училища 1978 року, лаборант коледжу, настоятель каплиці Валентина Миколаївна Бондаренко, може розказати про ікони, які зберігаються у каплиці та дати пораду.