Міжнародний день боротьби з ожирінням

26 листопада Міжнародний день боротьби з ожирінням,  яке визнане найсерйознішим хронічним захворюванням. Мета Міжнародного дня боротьби з ожирінням – стимулювати та підтримувати заходи, що допоможуть людям досягти та утримувати здорову вагу та скасувати світову кризу ожиріння.

У світі приблизно 640 млн людей мають надмірну вагу, із них 266 млн – це чоловіки та 375 млн – жінки. В Україні на ожиріння страждає 22,1% населення. У 2025 році, передбачають науковці,  українці досягнуть рівня 25,9% ожиріння населення. Ожиріння – головний фактор ризику причин поганого самопочуття та ранньої смерті, розвитку серцево –судинних захворювань, порушень опорно – рухового апарату, астми, цукрового діабету II типу, гормональних розладів, а також підвищує ризик виникнення деяких видів раку. Щороку внаслідок надмірної ваги помирають щонайменше 28 млн людей.

Студенти гуртка «Терапевт» досліджували проблему ожиріння жителів у місті Куп’янськ і прийшли до висновку, що наш регіон теж не оминула ця проблема. Тому виникла потреба у профілактичній роботі серед населення нашого району. Гуртківці разом з викладачем дисципліни «Медсестринство у внутрішній медицині» Старостенко В.В. розробили сан бюлетень з порадами, як протистояти ожирінню. Ваше майбутнє та майбутнє Ваших близьких у Ваших руках. Пам’ятайте про це плануючи кожен свій день.