«Кожен донор крові – герой»

     Щорічно 14 червня відзначається Всесвітній День Донора Крові. Міжнародне свято було затверджено в травні 2005 рокі в ході 58 сесії Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я в Женеві.

     Слово «донор» має латинське походження, що в перекладі означає «дарувати». У випадку із донорами крові мова йде про дарування життя реципієнту. Дата 14 червня приурочена до дня народження Карла Ландштейнера, австрійського імунолога, який отримав Нобелівську премію за відкриття теорії про групи крові людини.

     Ініціатива про щорічне проведення Дня Донора виходила від чотирьох міжнародних організацій, що запрошують населення до добровільної безкоштовної здачі крові. Це: Всесвітня Організація Охорони Здоров’я, Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародна Федерація Організації Донора Крові і Міжнародне Товариство Переливання Крові.

     Активні донори є і серед викладачів та студентів КЗОЗ «Куп’янський медичний фаховий коледж ім.Марії Шкарлетової» Харківської обласної ради: Марченко А.О., Сінько К.В., Степанов О.В., Снитка В.І., Миронов К.В., Авдієнко Віталій, Ілюшина Аня, Калінін Андрій, Заїка Ігор та інші.

      Ми пишаємось нашими колегами та студентами і розуміємо, що  кожен  з нас може стати героєм, даючи кров для порятунку іншим людям.

Всі цивілізовані люди на планеті розуміють, що донор може подарувати людині, яка перебуває на межі між життям і смертю, ще один день народження, ще одну ніч під зоряним небом, ще одну хвилину щастя, ще один шанс.