День української писемності та мови.

        Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця й починається писемна українська мова.

       В Україні цей день встановлений указом Президента 6 листопада 1997 року. Також із 2000 року 9 листопада в прямому ефірі «Українського радіо» транслюють «Диктант національної єдності». У цей день тисячі українців беруть участь у флешмобі й приєднуються до події по всьому світу. Автором тексту та читцем цьогорічного радіодиктанту є культовий український письменник Юрій Андрухович.

     Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, актори, бізнесмени та політики. Студенти коледжу , групи Ф-21 та     М-21, демонстрували рівень знань української мови долучившись до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

      Цього святкового дня також відбулося урочисте відкриття І етапу конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика у кабінеті української мови і літератури, де зосереджено виконували завдання студенти, знавці мови.

     Наш народ – єдиний. Його мова – це велика основа для єдності всієї держави і духовна гарантія її майбутнього. Бажаю усім нам любові, щастя, взаємного розуміння і допомоги, щоб жити за Словом, з якого почалася Україна.