Виставки

Чи буде квітень, як завжди,

дарунком весняної здоби,

чи власним іменем біди

ми назвемо його – “Чорнобиль”?

Чорнобиль… Сьогодні це слово відоме по всьому світі. Асоціюється воно з науково-фантастичною комп’ютерною грою «Chernobylite», з американським телевізійним міні-серіалом 2019 року «Chernobyl», а також це одна з візитівок України і чи не найпривабливіша туристична локація для іноземців. Проте вже 35 років Україна живе з болем Чорнобиля, який більш не асоціюється з цілющим полином українських земель. Це найбільша техногенна катастрофа, що відбулась на території України, Це трагедія, що торкнулась майже кожної української сім’ї та лишила слід не лише в життях, а й в серцях українців.

 

До 130-ї річниці від дня народження великого майстра сміху Остапа Вишні 13.11.19р. у бібліотеці коледжу презентовано книжкову виставку «З любов’ю до людей». Остап Вишня здобув визнання самобутнього майстра української сатири і гумору. Започаткував новий жанр — усмішка. Як цікаво читати його сатиричні оповідання, його іронічні усмішки, десь сміючись, а десь і впізнаючи себе, або своїх родичів чи знайомих. Великий сміхотворець Остап Вишня зробив неоціненний внесок у скарбницю національної літератури.

              1 Вересня – День знань, старт чергового етапу освітнього процесу, загальнодержавне свято. Понад 85 років наш коледж гостинно відкриває двері для першокурсників – майбутніх медичних працівників.Традиційно для ознайомлення студентів нового набору з історією, символікою коледжу, з  викладачами, відомими випускниками у читальній залі бібліотеки проводиться виставка «Наш рідний коледж».

          День фізичної культури та спорту України відзначається в другу суботу вересня підставі Указу Президента № 340/94 від 29 червня 1994 року. Його головна мета – залучення населення України до занять спортом і фізкультурою, а також – пропаганда активного здорового способу життя. В українських навчальних закладах також в цей день, або напередодні, організовуються різноманітні конкурси та змагання з фізичної культури і спорту

         До Дня фізичної культури і спорту України у нашому коледжі 14 вересня 2018 року для груп нового набору було проведено День здоров’я, а в читальній залі підготовлена виставка «Спорт у вашому житті», де були представленні матеріли присвячені різним видам спорту.

            28 вересня 2018 в Україні та світі відзначають 100-річчя від дня народження людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це – видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.

           Творчість та педагогічну спадщину славетного педагога-гуманіста, педагога-практика ХХ століття важко переоцінити. Образ учителя в сучасних умовах зазнає значної трансформації і знаходиться в залежності від соціально-культурних змін, що відбуваються в суспільстві. Гуманістичні ідеї Сухомлинського – це ідеї майбутнього. Педагогічні надбання Василя Олександровича з кожним роком привертають все більшу увагу науковців як у нашій країні, так і за кордоном. Розроблена українським практиком педагогічна система збагатила педагогічну науку новаторськими ідеями й положеннями, значно розширила теорію та освітню виховну практику і була своєрідним революційним етапом розвитку вітчизняної педагогічної думки, що заслуговує сьогодні на нове осмислення.  Українська та світова педагогічна спільнота високо цінує внесок В.О. Сухомлинського в розвиток освіти і науки. До цієї урочистої події в читальній залі коледжу була підготовлена виставка «Добро творити на Землі Людині лиш дано».

      

    Щорічно у третю неділю червня всі українські медики відзначають професійне свято. До цього свята у бібліотеці коледжу представлена виставка «Пером і скальпелем:письменники медики». Так уже склалося, що медицина та література — дві, здавалося б, зовсім протилежні галузі, але в житті досить часто вони йдуть пліч-о-пліч. В українському та світовому письменництві є ціла низка авторів-­лікарів різних спеціальностей, для кого літературна діяльність стала професією.

          На виставці представлені твори письменників, які мали медичну освіту або займалися лікарською діяльністю.

  1. Микола Михайлович Амосов (1913-2002), Україна. Лікар-кардіохірург, учений в галузі медицини та біокібернетики, громадський діяч, академік Національної академії наук України та Академії медичних наук України. Автор понад 400 наукових робіт, включаючи 19 монографій, також відомий як письменник за повістями «Думки та серце», «Записки з майбутнього», «ППГ-2266», «Книга про щастя та нещастя».
  2. Оста́п Ви́шня (Губенко Павло Михайлович)(1889-1956), Україна. Письменник, новеліст, класик сатиричної прози XX століття. Навчався в Київській військово-фельдшерській школі, по закінченню якої (1907) працював фельдшером — спочатку в російській армії, а згодом — у хірургічному відділі лікарні Південно-Західної залізниці. З 1918 року мобілізований до Армії УНР у медичні частини. Був начальником медично-санітарного управління Міністерства залізниць УНР.
  3. Антон Павлович Чехов (1860-1904), Росія. Класик світової літератури. Лікар за фахом. Почесний академік Імператорської Академії наук з розряду красного письменства (1900—1902). Один із найвідоміших драматургів світу. Його твори перекладені понад 100 мовами. Його п’єси, а зокрема «Чайка», «Три сестри» та «Вишневий сад», протягом понад 100 років ставляться в багатьох театрах світу.
  4. Михайло Опанасович Булгаков (1891-1940),Росія. Письменник, драматург, лібретист, лікар українського походження. Член Всеросійського союзу письменників (19231929) та спілки письменників СРСР (19341940). Серед найвизначніших творів Булгакова: «Майстер і Маргарита», «Собаче серце», «Іван Васильович», «Біла гвардія», «Дияволіада».
  5. Володимир Іванович Даль(1801-1872), Росія. Письменник, лексикограф, лікар, природознавець, лінгвіст і етнограф. Член-кореспондент Петербурзької АН, почесний академік. Автор «Тлумачного словника живої великоруської мови». Літературний псевдонім: Козак Луганський. Писав художні твори, чимало з них — на українські теми (повісті «Савелій Граб», «Небувале в тому, що було…», оповідання «Світлий празник», «Ваша воля, наша доля», «Скарб», «Упир» тощо).
  6. Франсуа Рабле (1493-1553), Франція. Письменник, священик, лікар, ботанік. Успішно займався лікарською практикою, читав лекції з медицини, водночас розвиваючись у художній літературі, де залишив по собі слід романом “Гаргантюа і Пантагрюель
  7. А́ртур Ігна́тіус Ко́нан Дойл(18591930), Шотландія. Письменник, відомий насамперед своїми детективними творами про Шерлока Холмса. Також відомі його науково-фантастичні твори про професора Челленджера, історичні романи. Крім того, він писав п’єси та вірші.1881 року Конан Дойл отримав університетський диплом, став бакалавром медицини і магістром хірургі. Упродовж 18821890 років займався лікарською практикою. У 1891року Конан Дойл залишив діяльність лікаря. Література стала для нього професією

22 січня українці відзначають важливий історичний день – День Соборності України! У цей день у всіх навчальних закладах відбуваються святкові заходи, які прищеплюють молодому поколінню почуття патриотизму і поваги до Батьківщини.
У читальній залі коледжу представлена виставка журнальних статей, присвячена цьому святу!