5 травня – Всесвітній день акушерки. Вітаємо!
5 травня відзначають Міжнародний день акушерки. Професійне свято тих людей, чия робота допомагає народженню нового життя.
Поява новонародженої дитини – дуже урочиста подія. День акушерки важливий для кожної людини, адже всі ми народились за допомогою людей цієї професії.
Ідея проведення цього свята була запропонована в 1987 році в Нідерландах на конференції Міжнародної асоціації акушерок. Статус офіційного свята цей день набув в 1992 році. День акушерки став проводитися щорічно в більш ніж в 50 країнах по всьому світу.
Ідея свята полягала в тому, щоб кожна акушерка могла розширити свої зв’язки та примножити професійні навички. У цей день по всьому світі проводились конференції, акції, щоб привернути увагу громадськості і державних організацій до потреб і розвитку акушерської справи, вдосконаленню матеріально – технічної бази, поліпшенню умов праці працівників.
Фахівці проводять велику профілактичну роботу серед молоді, бесіди про шкоду передчасного переривання вагітності.
Людина цієї професії повинна володіти великими знаннями в області медицини. Ще в первіснообщинному ладі були спеціальні жінки, які надавали допомогу жінкам при пологах.
Вважається, що початок був покладений в Стародавній Індії, там вперше стали вивчати цю галузь медицини. У Стародавній Греції були жінки – помічниці, вони перерізали пуповину.
У Стародавньому Римі кожен орган мав свою богиню, і щоб догодити їй, жінка-повитуха мала все знати. Наприклад, богиня Проза допомагала малюкові, який йшов головкою вперед. Богиня Постверта – допомагала при сідничному і поперечному передлежанні. Агріппа допомагала дітям, які йдуть ніжками вперед.
У слов’ян роль акушерки виконувала повитуха, така жінка вважалася посланцем Божої матері.
XVI століття – виходять в світ перші довідники – посібники, XVIII століття – відкриваються в Європі перші пологові будинки.
У XVIII столітті винайшли інструмент з назвою «акушерські щипці». У той же час почали відкриватися клініки і школи, де стали навчати фахівців – акушерів.
У книзі рекордів Гіннеса відзначена найстаріша акушерка і наймолодша. 90-річна Аделіна Вільялобос з Перу починала свою діяльність з 1947 року. Вона прийняла понад 8 тисяч малюків, і серед них був навіть майбутній президент. А семирічна дівчинка Лорен Бурман, покликавши на допомогу сусідку, допомагала народитися своїй сестричці до приїзду медичних працівників.
Дуже символічно те, що в багатьох містах споруджено пам’ятники акушеркам. У Церкви Святої Анни (Варшава) знаходиться великий пам’ятник Станіслави Лещинської. Ця жінка – акушерка в роки війни (1943 – 1945 р.р.) в страшних умовах в таборі Освенцим, допомагала жінкам народжувати. Всесвітній День акушерки – це не тільки професійне свято, але і свято всіх людей на планеті.
Крім високого професіоналізму, професія акушерки вимагає таких якостей як доброта, чуйність, уміння співпереживати.
Поява на світ дитини – це найпрекрасніше, що може статися в житті будь-якої жінки. Це дозволяє відчути свою значущість у нашому світі. Саме акушерки допомагають ставати мамами вагітним жінкам, супроводжуючи їх з моменту початку вагітності до урочистої виписки з пологового будинку.
У професійне свято акушерки бажаємо міцного здоров’я, трудових успіхів і надійного родинного щастя!
Нехай робота завжди буде тільки в радість, а життя наповниться щастям і достатком!