09 травня 2018 року студенти нашого коледжу взяли участь у проведенні заходів, присвячених Дню перемоги над нацизмом у Другій світовой війні.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Це свято встановлено як державне внаслідок ухвалення 9 квітня 2015 року Верховною Радою України проекту закону № 2539 «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років» у рамках голосування за пакет законів про декомунізацію. Саме 9 травня 1945 року (за середньоєвропейським часом 8 травня) вступив в силу «Акт про беззастережну капітуляцію Німецьких збройних сил», який завершив 2-гу світову війну в Європі.
Таким чином, в Україні сьогодні про трагічні події Другої світової зга-дують як 8-го, в День пам’яті та примирення, так і 9 травня, в День пере-моги над нацизмом у Другій світовій війні. Також пропонується викорис-товувати термін “Друга світова війна” замість радянського “Велика Вітчизняна війна”, а символом пам’яті тепер є червоний мак. Під час вшанування пам’яті полеглих рекомендується не використовувати радянську символіку.
09 травня 2018 року до прове-дення міських заходів, присвячених цій знаменній даті, було залучено студентів нашого коледжу. Учасни-ками стали Єлизавета Левшина, Ігор Заіка (Ф-11), Інна Валуйська, Євгенія Пластун (М-11), Анастасія Кухаренко (Ф-41). Для покладання гірлянди квітів до пам’ятника загиблим куп’янчанам залучені такі студенти: Богдан Гета, Артур Касумов, Андрій Ситников (Ф-12), Олександр Боханов, Микола Савченко (Ф-11). Організовано було роботу волонтерського загону у складі Катерини Біловодсь-кої, Єлизавети Зайцевої (М-31), Анастасії Бикової (Ф-22), Вікторії Волкової (М-32). І, звичайно, чергування ніс Куп’янський ЗШР Товариства Червоного Хреста України. Для цієї місії обрано було 7 чоловік: Та-мара Нікітченко (М-42), Володимир Пономарьов (Ф-41), Олена Заливацька (А-27), Карина Грабар (Ф-22), Дар’я Базаєва (А-27), Даніїл Колес-ник (Ф-11), Віталій Авдієнко (Ф-11).
Коледж пишається своїми студентами-активістами.