ЦМК терапевтичного циклу

 

Старостенко Валентина Василівна
Голова циклової комісії терапевтичного циклу.
Спеціаліст вищої категорії.

Склад комісії :

Спеціаліст вищої категорії, викладач дисципліни “Медсестринство у внутрішній медицині”

Спеціаліст І категорії, викладач дисципліни “Медсестринство в педіатрії”

 

Кандидат медичних наук, спеціаліст вищої категорії, викладач методист, методичний контроль практики

Спеціаліст ,викладач  дисципліни “Медсестринство в психіатрії та наркології”

Спеціаліст І категорії, викладач дисципліни “Догляд за хворими та медична маніпуляційна техніка”

Спеціаліст, викладач дисципліни “Основи охорони праці та охорона праці в галузі”

Спеціаліст І категорії, викладач дисциплін  “Педіатрія”, “Невідкладні стани в педіатрії”

Спеціаліст ІІ категорії,викладач дисциплін “Внутрішньої медицина”,  “Невідкладні стани у внутрішній медицині”, “Сімейна медицина”, “Геронтологія, геріатрія та паліативна медицина”

Спеціаліст ІІ категорії, викладач дисциплін “Догляд за хворими та медична маніпуляційна техніка”,”Основи медсестринства”,”Медсестринство у внутрішній медицині”

 

Спеціаліст ІІ категорії, викладач дисципліни “Інфектологія”

 

Спеціаліст І категорії, викладач дисципліни “Педіатрія”

Спеціаліст І категорії, викладач дисциплін “Дерматологія та венерологія”, “Медсестринство в дерматології та венерології”, “Громадське здоров’я і громадське медсестринство”, “Медсестринство в геронтології, геріатрії, та поліативної медицини”, “Геронтологія, геріатрія, та поліативна медицина”

Спеціаліст, викладач дисципліни “Медсестринство в сімейній медицині”

Спеціаліст, викладач дисципліни “Медсестринство в сімейній медицині”

Спеціаліст вищої категорії, викладач дисциплін “Медична та соціальна реабілітація”, “Основи охорони праці та охорона праці в галузі”

Спеціаліст ІІ категорії, викладач дисциплін “Догляд за хворими та медична маніпуляційна техніка”, “Основи медсестринсва”

Спеціаліст вищої категорії, викладач дисципліни “Інфектологія”

Спеціаліст, викладач дисциплін “Медсестринство в інфектології”, “Інфектологія”, “Епідеміологія”, “Основи медсестринства”

Спеціаліст вищої категорії, викладач методист, викладач дисципліни “Внутрішня медицина”

Спеціаліст І категорії, викладач дисциплін “Неврологія” ,”Медсестринство в психіатрії та наркології”, “Медсетринство в неврології”, “Психіатрія та наркологія”

Спеціаліст І категорії, викладач дисциплін “Медсестринство в педіатрії”, “Педіатрія”

11 жовтня 2019 року відзначають Всесвітній день боротьби з ожирінням. Студенти групи М-32 під керівнитством викладача Старостенко В.В. розробили поради для схуднення, які дійсно працюють:

1. Відмовтеся від солодких напоїв

Відмовтеся від солодкої газованої води, від додавання цукру в чай або каву. Замініть ці напої більш корисними: звичайною водою, зеленим чаєм з лимоном .

2. Пийте більш простої води
Рясне вживання великої кількості води – важлива умова для природного схуднення. Це посилить всмоктування поживних речовин, зволоження шкіри, детоксикацію організму і втрату ваги. Адже кількість води, яка випивається впливає на жировий обмін, допомагає природним шляхом знизити апетит. Випивайте щодня 1,5 л питної води.

3. Використовуйте невеликі тарілки
Щоб знизити вагу або не набирати нову, рекомендується їсти маленькими
порціями. Для цих цілей відмінно підійдуть невеликі тарілки або блюдця. Якщо покласти таку порцію на велику тарілку, може здатися, що ви залишитеся голодними. Важливо приймати їжу повільно, щоб організм мав час зрозуміти, що він наситився.

4. Слідкуйте за режимом харчування
Навчіться їсти в один і той же час, не пропускайте прийомів їжі. В іншому випадку організм вирішить, що настав голод, і почне накопичувати жир. Позбутися якого надалі буде складно.

5. Уникайте шкідливих продуктів
Майонез, напівфабрикати, чіпси, сухарики, шоколадні батончики та інші некорисні продукти можна назвати джерелом надмірних калорій. Адже в цих продуктах немає корисних речовин, зате є консерванти, трансжири і висока калорійність. Якщо ви худнете, намагайтеся не використовувати приправи зі специфічним смаком або запахом. Вони належать до шкідливих продуктів і провокують голод.

6. Дотримуйтесь «Правила Яблука»
Бажання перекусити далеко не завжди з`являється від голоду. Під почуттям голоду може маскуватися спрага, або хочеться перекусити при поганому настрої. Якщо у вас з`явилося бажання поїсти, подумайте,
чи хочеться вам яблука, якщо так, то ймовірно, ви дійсно зголодніли.

7.Використовуйте будь – яку можливість рухатися.

Кожен додатковий рух – це спосіб спалити хоч трохи зайвих калорій. Тому рухайтеся при будь – якому зручному випадку. Сюди відносяться робота по дому, прогулянка з собакою. Встаньте і пройдіться під час розмови по телефону, зробіть присідання під час перегляду телевізора. Працюючи за комп’ютером, вставайте із-за столу кожні 1-2 години.

8. Робіть ранкову зарядку
Ранкова зарядка подарує заряд бадьорості на цілий день. До того ж, наукові
дослідження показують, що в ранковий час жир спалюється легше, ніж увечері. Це пояснюється тим, що в першу половину дня обмін речовин налаштований на витрату енергії.

9. Висипайтеся
Якість сну впливає на  вироблення гормонів апетиту. Недосипання чи неспокійний сон сприяють зниженню концентрації цих гормонів, що в свою чергу, веде до розвитку ожиріння. Від того чи виспались ви, залежить ваш настрій на цілий день. А в поганому настрої легко зірватися і з`їсти шкідливі та калорійні продукти.

10. Обзаведіться правильною мотивацією
Бажання виглядати ривабливо і бути здоровим – надійна мотивацію для того, щоб не піддаватися спокусам на шляху до стрункої фігури.

           З буклетом, що містить ці поради, студенти групи М-41 вийшли на вулиці міста Куп’янська. Реакція населення на проведення такої акції була неоднозначною, але в більшості позитивною. Студенти коледжу і надалі будуть проводити таку профілактичну роботу серед населення щодо профілактичних заходів в боротьбі з найбільш розповсюдженими хворобами.