Комплексне об’єктивне тренування з цивільного захисту в КЗОЗ «Куп’янський медичний коледж ім.. Марії Шкарлетової»

           27 жовтня на території Куп’янського медичного коледжу було проведено комплексне об’єктове тренування з питань цивільного захисту.

         Виходячи з складної соціально-політичної ситуації в Україні, а також подій, які відбуваються на сході, тактичний задум тренування полягає в тому що: існує загроза здійснення незаконними формуваннями терористичних актів в місцях масового перебування людей.

         Основні цілі тренування: перевірити готовність органів управління цивільного захисту та формувань цивільного захисту Куп’янського медичного коледжу до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із вчиненням терористичних актів, удосконалити навички та практичні дії керівного складу, органів управління та невоєнізованих формувань цивільного захисту Куп’янського медичного коледжу щодо здійснення оповіщення персоналу та студентів про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, проведення евакуаційних заходів, надання допомоги постраждалим від НС, відпрацювати взаємодію органів управління ЦЗ медичного коледжу та спеціалізованих служб ЦЗ м. Куп’янськ.

27 жовтня 2016 року о 14.00 годині черговому колежу на провідний телефон надійшов анонімний дзвінок проте, що в приміщенні учбового корпусу закладено вибуховий пристрій.

В 14.01 чергова коледжу доповідала начальнику ЦЗ, директору коледжу Брянцеву О.М. про виникнення НС. В 14.02 за наказом начальника цивільного захисту був поданий сигнал терористичної небезпеки. О 14.08 на розгорнутому пункті управління весь керівний склад ЦЗ отримав завдання і приступив до їх виконання. Паралельно з цим протягом 5 хвилин класні керівники та викладачі учбових груп евакуювали з розташування коледжу в зони розосередження студентів та співробітників. При проведенні евакуації під сходами між першим і другим поверхами спрацював вибуховий пристрій, при якому три студенти отримали травми і поранення різного ступеня.

Санітарна дружина разом із загоном швидкого реагування «Товариство Червоний Хрест України» надали першу 

необхідну медичну допомогу постраждалим, які були потім евакуйовані автомобілем швидкої допомоги до лікарні. По закінченню евакуації наявність студентів і співробітників перевірено згідно з журналами, про що зроблена доповідь начальнику штабу ЦЗ.

Група охорони громадського порядку взяла під контроль територію коледжу, забезпечуючи також організовану евакуацію людей.

Після повної евакуації студентів та співробітників коледжу до обстеження приміщень приступає група спеціалістів які обстежують територію на предмет виявлення вибухових пристроїв. Після закінчення обстеження приміщень за наказом начальника ЦЗ коледжу всі студенти і співробітники коледжу повертаються до актового залу, де їм була прочитана лекція з питань захисту та дій з питань НС.

         Підсумок проведення комплексного об’єктового тренування з питань ЦЗ в Куп’янському медичному коледжі підвів Головний інспектор Куп’янського РВ ГУ ДСНС України в Харківській 

області Оcматеско С.М., який зазначив, що дії викладацького складу студентів та працівників коледжу при загрозі виникнення НС при вчиненні терористичного акту були виконані на досить високому рівні та заслуговують на позитивний результат. Особливу високу оцінку отримав оперативний загін швидкого реагування «Товариство Червоного хреста України» під керівництвом студента медичного коледжу Дениса Петренка, який довів, що він здатний виконувати завдання в складних умовах НС різного типу.

Методичну допомогу у підготовці та організації проведення КОТ надали завідувач НКП м. Куп’янська Метельов А.В. та майстер виробничого навчання Кащєєв А.Н.