Виховна робота коледжу

           Педагогічним колективом КЗОЗ «Куп’янський медичний коледж ім. Марії Шкарлетової» триває постійний пошук нових моделей організації виховного процесу. У коледжі розроблені Концепція освітньої діяльності та Концепція виховної роботи, Положення про психологічну службу коледжу, Положення про класного керівника академічної групи, Положення про вшанування пам’яті Героя Радянського Союзу М.С. Шкарлетової, Положення про перехідні вимпели, Положення про студентський гуртожиток, Положення про поселення, проживання та правила внутрішнього розпорядку у гуртожитку, Положення про студентську раду, Положення про студентську раду гуртожитку, Положення про старосту студентської групи, Положення про старостат, Положення про конкурс фахової майстерності «Кращий за фахом», Положення про організацію роботи науково-дослідницьких студентських товариств, Положення про запобігання та виявлення корупції, Положення про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції, Програма боротьби із корупцією та хабарництвом, Програма боротьби з тютюнопалінням та наркозалежністю, діють Студентська рада коледжу, Студентська рада гуртожитку, Наглядова рада коледжу, Рада з профілактики правопорушень і шкідливих звичок. 

           Освітні та виховні заходи, які проходять у коледжі й за його межами, сприяють формуванню у студентів національної свідомості, патріотизму, правової та економічної грамотності, соціальної активності, загальної культури, що базується на надбаннях української і світової культури.

           17 червня 2004 року Розпорядженням Кабінету Міністрів України за № 376-р Куп’янському медичному коледжу присвоєно ім’я Героя Радянського Союзу М.С. Шкарлетової. За ініціативою колективу викладачів та студентів, 1 вересня 2004 року на території коледжу було відкрито перший в Україні пам’ятник в ім’я подвигу медичних сестер. Виконання Програми з ушанування пам’яті М.С. Шкарлетової, зустрічі, урочисті лінійки, цикл радіопередач з патріотичного виховання дають можливість готувати до майбутнього життя свідомого громадянина. Останні роки у коледжі проводиться робота  серед студентів, спрямована на розширення  й поглиблення знань щодо прав людини. Заходи з правового виховання проходять  із урахуванням віку студентів. Кожного року проводяться тижні правових знань, на яких студенти мають можливість отримати відповідь на будь-яке запитання у правоохоронців та працівників соціальної служби зайнятості. Одним із важливих завдань у формуванні правосвідомості молоді є профілактика правопорушень.

           На сьогодні жоден  студент коледжу не перебуває на обліку в кримінальній міліції в справах неповнолітніх. Правова культура наших студентів дає їм можливість у різних життєвих ситуаціях бути готовими вирішувати проблеми, орієнтуючись на норми права, не порушуючи закон. З метою посилення роботи зі студентами на базі кабінету соціально-економічних дисциплін відкрито правовий консультативний пункт для батьків і дітей.

           Працівники коледжу намагаються створювати належні умови для розвитку та задоволення культурних потреб студентів. Це відвідування музеїв Харківщини, організація дозвілля студентів, проведення творчих вечорів і конкурсів студентських робіт та ін.

           Створені у коледжі органи студентського самоврядування керуються типовими положеннями про органи студентського самоврядування від 2005 року, Законом України про вищу освіту та Положенням про студентську раду  КЗОЗ «Куп’янський медичний коледж ім. Марії Шкарлетової».

           Діяльність органів студентського самоврядування спрямована на вдосконалення навчально-виховного процесу, виховання духовності, культури студентів, зростання соціальної активності та відповідальності за доручену справу. Завдяки роботі студентської ради  контролюються якість навчання та дисципліна, організовано роботу  центру «Дозвілля», центру здоров’я та спорту, працює комісія соціального захисту, турботи та милосердя, активно працює центр героїко-патріотичного та національного виховання. Члени історико-краєзнавчого центру ведуть постійну пошукову роботу, плідно працює наукове товариство навчально-пізнавальної комісії. 

           У коледжі працюють 5 спортивних секцій, які відвідують як викладачі,  так і студенти. Великою популярністю користуються спортивні змагання серед збірних команд викладачів і студентів. Студенти коледжу  постійно посідають призові місця  в фестивалях, конкурсах, змаганнях.

           Велике значення у виховній системі займає волонтерський рух, який сприяє формуванню таких якостей майбутнього медика, як гуманність, милосердя, здатність прийти на допомогу. Постійно підтримується зв’язок з ветеранами праці та війни, у минулому працівниками коледжу, з вихованцями Куп’янської школи-інтернату для дітей з вадами здоров’я, яким надається матеріальна й фізична допомога, студенти-старшокурсники в складі загону милосердя «Допомога» надають долікарську медичну допомогу людям похилого віку.

           У коледжі діє Положення про стимулювання студентів заохочуванням, рейтингове індивідуальне оцінювання успішності та поведінки студентів, інші педагогічні знахідки, які сприяють реалізації виховної стратегії педагогічного колективу.

          Навчальний заклад має свою атрибутику: гімн, герб, прапор, перехідні вимпели – які широко використовуються під час проведення навчально-виховних заходів. Система виховної роботи у коледжі сприяє творчій самореалізації студентів, впливає на формування активної особистості з вираженою професійною самосвідомістю.

ДолученняРозмір
Іконка документу Microsoft Office yedynyy_plan_2016-2017_n.r.doc487.5 КБ
Іконка документу Microsoft Office plan-sitka_2016-2017_i_sem.doc44 КБ