Проведення дня Цивільного захисту у Куп’янській гімназії №1

          Відповідно до вимог Кодексу Цивільного захисту України, 20.03.2015 у Куп’янській гімназії №1 було проведено показовий день Цивільного захисту із залученням учнів, працівників гімназії та начальників штабів загальноосвітніх навчальних закладів міста з метою вдосконалення теоретичних знань та практичних навичок дітей і дорослих.

         20 березня поточного року троє студентів медичного коледжу групи Ф-41 (Кирило Богданов, Дмитро Руденко, Антон Семенцов) на чолі із заступником директора з практичного навчання О.В. Степановим та викладачем реанімації та анестезіології Н.М. Луценко відвідали Куп’янську гімназію № 1 з волонтерською місію, щоб навчити школярів та педагогічний персонал гімназії прийомам невідкладної допомоги. Олександр Володимирович Степанов показав усім присутнім тактичну аптечку НАТО та сумку невідкладної допомоги медичного працівника. Наталя Миколаївна Луценко ознайомила дітей і викладачів з основами теорії невідкладної допомоги в екстрених ситуаціях. Студентам випала нагода продемонструвати декілька практичних навичок при артеріальній кровотечі та при зупинці серця і дихання. Учні всіх класів мали нагоду подивитися і взяти участь у відпрацюванні цих навичок.

         Кирило Богданов розповів спочатку про види кровотеч, методи їх зупинки і показав, як правильно накладати артеріальний джгут Есмарка і натовську закрутку (теж для зупинки артеріальної кровотечі). Дмитро Руденко і Антон Семенцов розповіли про ознаки клінічної смерті та показали, як робиться непрямий масаж серця та штучна вентиляція легень на манекені, привезеному з коледжу.

        Особливу активність під час зустрічі проявили діти молодших класів. Майже всім хотілося спробувати самостійно реанімувати «пацієнта». Вони задавали запитання стосовно теми. Це говорило про те, що візит до гімназії був недаремний.

        Ми вдячні гостинному прийому адміністрації цього навчального закладу. Сподіваємося, що наша зустріч запам’яталася не тільки студентам, а й школярам.