Профілактика нещасних випадків та насилля. Профілактика суїцидальної поведінки та її наслідків. Організація безпеки студентів

 

  15.09.2016р. для студентів І та ІІ курсів відбувся психолого-педагогічний лекторій на тему: «Профілактика нещасних випадків та насилля. Профілактика суїцидальної поведінки та її наслідків. Організація безпеки студентів»

  Актуальність даної теми полягає в тому, що в умовах криміногенної ситуації, яка склалася в нашій країні, питання особистої безпеки хвилює кожного, адже кожен може стати жертвою злочину. Згідно правоохоронних служб статистики злочинів за останні роки погіршилася. Це зумовлено не тільки збільшенням кількості правопорушників, але і відсутністю уявлення у людей, як правильно себе поводити у безлюдних та неосвітлених місцях, а також під час спілкування с незнайомими людьми.

 Щодо суїцидальної поведінки та її наслідків, то її актуальність полягає в тому, що сучасне суспільство занадто перевантажене інформаційними потоками різних, іноді й зовсім не потрібних сфер. Найбільш несприятливий вплив така соціальна обстановка робить на ще не зміцнілу психіку підлітків, наслідком чого, є самогубство.

 Проблема самогубств, а особливо самогубств серед молоді, продовжує залишатися важливою для нашого суспільства. Про це свідчать статистичні дані про збільшення числа самогубств. Поглиблене вивчення феномена суїциду за останнє десятиліття підтвердило його неоднорідність і неоднозначність.

 Саме в молодіжному середовищі найчастіше помічається схильність до розмов, що стосуються теми самогубства, і спостерігається зростання кількості таких смертей серед молоді в останні роки.

 Молоді люди, переживаючи кризу своєї свідомості в певні роки (співпадаючі із статевим дозріванням), схильні надзвичайно переживати всі життєві хвилювання, вдаватися до крайніх рішень.

 На психолого-педагогічному лекторії були розглянуті питання:

  1. Як не потерпіти  від пограбування та уникнути  неприємностей?
  2. Правильна поведінка під час пограбування, якого не уникнути.
  3. Як правильно вести себе під час шантажу?
  4. Як правильно вести себе в натовпі та у транспорті?
  5. Як уникнути зґвалтування?
  6. Використання методів самозахисту у нещасних випадках.
  7. Що впливає на формування суїцидальної поведінки людини?
  8. Які наслідки щодо скоєння суїциду?
  9. Як розвити у собі почуття відповідальності за  своє здоров’я?