Педіатричних дисциплін

Ярошенко Ірина Вікторівна

Голова циклової методичної комісії педіатричних дисциплін

Спеціаліст ІІ категорії 

 

Склад комісії:

  • Ярошенко Ірина Вікторівна – голова циклової методичної комісії, спеціаліст ІІ категорії, викладач педіатрії та медсестринства в педіатрії;
  • Єфременко Людмила Михайлівна ­– лікар-педіатр першої категорії, Заслужений лікар України, викладач педіатрії, невідкладних станів в педіатрії, стаж трудової діяльності 50 років;
  • Белікова Лідія Максимівна – лікар-педіатр вищої категорії, викладач педіатрії та медсестринства в педіатрії, стаж трудової діяльності 51 рік;
  • Малишева Лідія Іванівна – лікар-педіатр вищої категорії, викладач медсестринства в педіатрії, стаж трудової діяльності 34 роки.

    Виховання здорового підростаючого покоління та формування свідомого батьківства є невід’ємною частиною практики медичного працівника середньої ланки. Пріоритетними задачами циклової комісії педіатричних дисциплін являються:

  • формування психологічно зрілої особистості;
  • формування клінічного мислення;
  • дбайливе та уважне ставлення до дитини та виконання професійних обов’язків;
  • застосування сучасних методів навчання: інноваційних технологій, активних та інтерактивних методів;
  • застосування різноманітних форм самостійної поза аудиторної та дослідної роботи.

   Втіленню задач циклової комісії педіатричних дисциплін сприяють різноманітні форми подання навчального матеріалу. Заняття проводяться в кабінетах доклінічної практики, а також на базі педіатричного відділення. Актуальними методами теоретичного навчання являються лекція, бесіда, інструктаж, розповідь. Проведення практичних занять включає відпрацювання практичних навичок із застосуванням спеціального обладнання, манекенів, а також розв’язування ситуаційних задач. Це сприяє більш грунтовному засвоєнню студентами необхідних знань та вмінь.

   Студенти мають можливість підвищувати свій професійний рівень у тренажерному кабінеті, який працює в аудиторний та поза аудиторний час. Викладачами циклу розроблені методичні рекомендації, алгоритми практичних навичок та ряд інструкцій, що забезпечують отримання студентами необхідної інформації щодо виконання практичних навичок. Для поглиблення знань з педіатричних дисциплін, а також опанування новітніх досягнень цієї сфери, працює предметний гурток і проводиться предметний тиждень.

   Такий підхід дозволяє студентові бути впевненим у правильності вибору професії, навчитися аналітичному мисленню та мати мотивацію для поглиблення своїх знань, що в майбутньому забезпечує конкурентоспроможність в умовах сучасного ринку праці.

 

План роботи ЦМК 2016

План проведення предметного тижня педіатрічних дисциплін

Алгоритм дій галузевого стандарту з дисципліни Педіатрія