Чорнобиль - біль України

2016 рік відзначився 30-ю річницею трагедії на ЧАЕС. У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. 40 с, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобиль­ської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум’я. Стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Будівля енергоблоку частково обвалилася, при цьому, як вважається, загинула одна людина — Валерій Ходимчук. У різних приміщеннях і на даху почалася пожежа. Згодом залишки активної зони розплавилися. Суміш з розплавленого металу, піску, бетону і частинок палива розтікалася під реакторними приміщеннями. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім.

За покликом рідної землі, на захист свого народу першими до палаючого реактора за тривогою прибули пожежні з охорони ЧАЕС на чолі з начальником варти Володимиром Правиком. Потім прибуло підкріплення з міста Прип’яті на чолі з лейтенантом Віктором Кибенком. Вони були серед перших і першими пішли із життя. Коли їм у 1986 році сказали: «Треба», — вони нічого не питали, поїхали в «зону». Працювали. Кожен з них робив там свою звичну спра­ву. Сьогодні зрозуміло: наслідки аварії на ЧАЕС могли б бути значно більшими, якби не самопожертва і мужність тих, хто був там у перші тижні після лиха... Володимир Правик, Віктор Кибенок, Василь Ігнатенко, Володимир Тишура, Микола Ващук, Микола Титенко – перші, хто собою закрили вогонь...

21 квітня 2016 року з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії в нашому коледжі відбувся виховний захід «Чорнобильська трагедія – біль України», на який були запрошені голова Куп’янського міського об’єднання «Чорнобиль» Микола Миколайович Москаленко, випускниця нашого навчального закладу 1956 р. Лариса Романівна Кривохижина і випускниця 1986р. Вікторія Вікторівна Нечвоглод.

Із самого початку заходу ведучі (Артем Артюшенко і Анастасія Серікова) нагадали всім про деталі цієї трагедії. Далі допомагали їм у цьому студенти гр. Ф-11: Олександра Дереповська, Владислава Дегтярьова, Богдан Скиба, Анна Люба, Євгенія Сулейманова, Ірина Назимко. Присутні гідно вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів на ЧАЕС хвилиною мовчання. Потім глядачам було представлено документальний фільм «Чорнобиль», після якого виступили запрошені гості. Вони розповіли про особливості їхньої роботи під час ліквідації аварії, про жахливі картини, які вони бачили щодня, та про  наслідки, що залишив Чорнобиль у їх подальшому житті. А Микола Миколайович Москаленко, голова Куп’янського міського об’єднання «Чорнобиль», додав про складну долю у наш час куп’янчан-ліквідаторів, закликав людей не бути байдужими до проблем тих, хто зберіг життя більшій частині планети. Пісні у виконанні Олени Громозди і Анастасії Голобородько допомогли суттєвіше перейнятися настроєм заходу. Ніхто із глядачів не залишився байдужим до того, що відбувалося в залі.

Не слід забувати про те, що було, заради збереження майбутнього.

Олександра Дереповська (Ф-11)