Акція вимірювання артеріального тиску

   З 2000 р., за ініціативи Всесвітньої федерації серця у партнерстві з ВООЗ, ЮНЕСКО та за підтримки інших міжнародних організацій щорічно, в останню неділю вересня проводиться Всесвітній день серця.

   У 2015 р. Всесвітній день серця припав на 27 вересня. Світова громадськість звертає увагу суспільства на те, що кожного року хвороби серця і судин є основною причиною близько 17 млн. смертей на нашій планеті. За даними ВООЗ, до 2030 р. 23,6 млн. чол. помре від хвороб судин і серця, які, за прогнозом, залишаться єдиними основними причинами смерті. 24 вересня поточного року на базі Куп’янської центральної міської лікарні поліклінічного відділення і КЗОЗ «Куп’янський медичний коледж ім. Марії Шкарлетової» було проведено акцію вимірювання артеріального тиску для стрічних перехожих Куп’янська (жителів і гостей міста). Проведення таких заходів з нагоди Всесвітнього дня серця стали вже традиційними для наших установ. Цього разу пункти вимірювання АТ були розташовані перед входами до поліклініки і центрального корпусу медичного коледжу, які працювали з 08-00 до 11-00. У цій акції взяли участь сімейні медичні сестри Вікторія Лактіонова, Альона Пархоменко, Діана Реуцька, Юлія Шаповал та студенти коледжу Ігор Баглай (А-27), Яна Клименко (М-31), Дар’я Ломакіна (М-41), Єлизавета Мудра (Ф-41). Перехожим, бажаючим перевірити АТ, давали поради щодо самоконтролю тиску, проводили запис реєстрації показників АТ, при потребі одразу направляли на прийом до сімейного лікаря в поліклініку. Протягом дня медики виміряли АТ близько 300 особам.

    Таким чином, було продемонстровано піклування медичної служби міста Куп’янська за станом здоров’я його жителів.

    Завдяки таким благодійним акціям, як «День вимірювання АТ», громадяни міста можуть знати причину своїх нездужань, поганого самопочуття, це дасть їм змогу замислитися щодо візиту до лікаря та нормалізувати стан свого здоров’я.

   Що стосується учасників акції, то вони відчули, як люди потребують уваги; студенти отримали позитивні емоції і ще раз переконалися у правильному виборі своєї майбутньої професії медика.