КЗОЗ "Куп'янський медичний коледж ім. Марії Шкарлетової"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інтерв’ю з кандидатом медичних наук , лікарем-гінекологом, викладачем нашого коледжу Луценко Наталією Миколаївною.

 

—  Доброго дня, Наталіє Миколаївна! Наближається свято Дня закоханих , наближається весна – пора кохання. Ми хотіли б поговорити з Вами про любов.

 

—  Добрий день! Щиро вітаю всіх студентів і викладачів з Днем закоханих!!! Безумовно, День святого Валентина – свято любові, свято емоцій, свято почуттів.

 

Любов – це найпрекрасніше почуття. Любов  дарує  життя. Немає  нічого більш природного, ніж наше прагнення до любові. Науково доведено,  що у закоханої людини змінюється біохімічний склад крові, від чого людина молодіє, краще себе почуває. В стані закоханості хочеться співати  і  літати, робити добрі вчинки і різні милі дурниці. У кожного без винятку є найпотаємніші любовні  переживання.

 

—  Так, Наталіє Миколаївна, ми згодні. Але ми хотіли б поговорити на тему: «безпечне кохання».

 

—  Ви вже майже дорослі. І дехто вважає, що дорослість дає багато прав.

Але запам’ятайте: дорослість пропонує обов’язки. По-справжньому дорослі люди тим і відрізняються, що завжди діють свідомо, за високими моральними критеріями, які самі собі сформували.

Давайте спочатку поговоримо про кохання. Яке ж воно справжнє кохання? Якщо симпатичний хлопець подарував квіти чи мобільний телефон – це кохання? А потім через пару днів запрошує додому і пропонує інтимні стосунки. Дівчина ніби й розуміє, що мало знайомі, але треба бути як усі, «дивитися на все простіше».

 В юнаків чуттєвість пробуджується раніше, ніж у дівчат. Така в них фізіологія. Свою чуттєвість юнак може прийняти за високе кохання. Його наполегливість – це звичайна пристрасть. А дівчина погоджується. Чому? Бо боїться втратити хлопця, хоче довести свою відданість йому. Або тому, що «зараз усі так роблять» і всі кажуть: «та будь простіше…».

Але всі – це хто? Подруга, у якої за плечима два аборти, сусід у брудних джинсах? І якщо він запрошує після дискотеки додому, щоби «просто» випити кави або бокал вина, то дівчина повинна розуміти, що навряд чи піде розмова про улюблені книжки…

При опитуванні дівчат, які ведуть раннє безладне статеве життя на питання «чому?» вони найчастіше давали таку відповідь: «А чим я гірша за іншу?» Але ж вона не гірша за інших.

 А давайте запитаємо у хлопців:

 – На якій дівчині вони б женилися? Від якої дівчини вони хотіли б мати діточок? Від тієї, що палить? П’є?  Має безліч хлопців?

Я впевнена Ви знаєте відповідь. Дітей хочуть мати від скромних цнотливих дівчат, які зберегли природню красу. Їх кохають усим серцем.

 

 А яка дівчина не мріє про кохання, про створення міцної родини, про сина чи про донечку?

 

—  Наталіє Миколаївна, про що мають пам’ятати дівчата?

 

 —  Ранні інтимні стосунки наносять непоправну шкоду здоров’ю дівчини, - і фізичному, і психічному. На дівчат чатує цілий ряд небезпек: це і загроза гінекологічних захворювань, венеричних, зростає вірогідність небажаної вагітності.

 

Яке воно заміжжя, коли не дівчина, а довідка від гінеколога та її батьки ведуть хлопця в РАГС? Це буде міцний шлюб?

Нерідко дівчина лишається з дитиною сама, і всі випробування випадають на її долю. І доволі часто, щоб позбавитися небажаної дитини, дівчина вибирає аборт.

 

—  Наталіє Миколаївна, а хлопці?

 

 —  Хлопці також відповідальні. До них я хочу звернутися окремо.

 

Хлопці!!! Жінки – прекрасні, дивні, але в них – «жіноча» логіка. Якщо дівчині під 30 років, то вона,  звичайно, скидає пару-трійку років, а от дівчата після 13 років можуть «накинути» собі і п’ять років. І чим яскравіше протікає у дівчинки-підлітка пубертатний період, тим більшу кількість прожитих років вона може собі накинути. Дуже часто 14-15 літні красуні виглядають настільки зрілими, що помиляються навіть досвідчені лікарі-гінекологи.

 

Хлопці, будьте  дуже обережними! Кримінальний кодекс вважає, що до повноліття будь-які сексуальні дії (є цілий перелік!) кримінально каране діяння, навіть якщо ініціатором була потерпіла особа. Так що, якщо дівчинка, ще не досягла 18-річного віку, проявляє до вас підвищений інтерес, то моя вам  порада, - біжіть!

Гормони – це дуже високоспеціалізовані і активні речовини, які можуть навіть керувати поведінкою і хлопців, і дівчат!!!

Замислюйтесь над своїм майбутнім!!!

 

 І дівчата, і хлопці! Пам’ятайте, що будь-які форми статевого життя мають наслідки! Вчасно звертайтеся за допомогою! Працює служба планування сім’ї.

 

 У нашому коледжі ви всі вже належите до медичних працівників. Я наведу лиш невеличкий список захворювань, які дівчина може придбати після втрати дівочої пліви: вульвіти, бартолініти, кольпіти, вагініти, ендоцервіцити, ендометрит, параметрити, аднексити, сальпінгооофорити, піосальпінкс, гідросальпінкс, піооварій, пельвіоперитоніт, абсцеси бартолінієвої залози і, якщо продовжувати, то це вже будуть лекції по гінекології. І не тільки дівчина, і не обов’язково по гінекології, - простатити, цистіти, уретрити, - урологічні захворювання, які є небезпечними, як для чоловіків, так і для жінок. А я ще ні слова не сказала про венерологію. Адже не дарма її назвали на честь Венери – богині кохання. Тож я продовжу?  Туберкульоз статевих органів,  ВІЧ-інфекція, сифіліс, гонорея, трихомоніаз!!! Деякі захворювання потребують лікування обох партнерів!

І наслідком може стати діагноз – безпліддя. Повірте, він звучить як вирок, і для чоловіка, і для жінки.

Як лікар, я можу впевнено сказати, що найнещасніші жінки в світі – це ті, які не можуть мати дітей. Жінка може бути найуспішнішою в усіх сферах, найкоханішою, найздоровішою, але якщо вона не може мати дітей – вона ладна відмовитись від усього заради бажаної і омріяної вагітності!!!

 

Тож замислюйтесь над цим!

Адже бути здоровим, мати міцну родину, власних здорових діточок хоче, я впевнена, кожен із Вас. Тож любіть, мрійте, кохайте і будьте коханими, але при цьому – ПЛАНУЙТЕ СВОЄ МАЙБУТНЄ!!!

Дівчата, пам’ятайте золоті слова Бомарше:

«Будь прекрасною, якщо можеш,

Мудрою, якщо хочеш,

Але розсудливою ти повинна бути обов’язково».

 

—  Дякуємо, Наталія Миколаївна за цікаві відповіді та хороші рекомендації.

 

Інтерв’ю провели студенти групи Ф-22 Бикова Анастасія і Бурей Анастасія

 

 

 

 

 

КЗОЗ "Куп'янський медичний коледж ім. Марії Шкарлетової"